RE/MAX Permanentia

RD - bývalá Zemědělská usedlost 5+1

Skočice mapa
4 950 000

RD - bývalá Zemědělská usedlost 5+1

V exkluzivním zastoupení Vám nabízím ke koupi RD, respektive bývalou zemědělskou usedlost ve Skočicích.

Dispozice objektu:
Dům má 2. podlaží. Obytná část se vstupem z ulice, kde jsou: vstupní chodba, 5 pokojů, obytná kuchyň a koupelna. Hospodářská část se vstupem do dvora a s vjezdem do dvora kde jsou dílny, maštal, uhelna, bývalý průjezd a WC. Dispozice, orientace a plochy najdete na půdorysech v přiložených obrázcích.
Užitná plocha domu je 289 m2 plus 74 m2 v dalších užitných místnostech a plochách jako je garáž, maštal, kurník, sklep, přístřešek, dřevník … umístěných ve dvorní části. Pod dvorní částí je zahrada 434 m2 a plechová garáž 17 m2 s výjezdem na hlavní komunikaci.

Stav objektu:
Usedlost byla postavena v roce 1868 a původní části jsou postaveny ze smíšeného zdiva (z cihel a kamene). Zdi v obytné části jsou suché. Výška stropů cca 3 metry. V hospodářské části s klenbami je na některých místech vidět u obvodové zdi utopené pod terénem vlhkost. Krov je původní zcela suchý, zdravý včetně krytiny (vzhledem ke stavu po více než 150 letech odhaduji, že nejméně dalších 50 let vydrží) vhodný k půdní vestavbě. Okna jsou dřevěná kastlová udržovaná.
Elektřina je částečně v hliníku a částečně v mědi (dílny, kuchyň …). Rozvody vody zřejmě v pozinku.

Objekt je napojený na veřejnou kanalizaci (přes přepad z jímky) a na veřejný vodovod (možnost napojit na vlastní studnu). K vaření se využívaly velké PB lahve.

Vytápění zajišťuje kotel na uhlí propojený s radiátory (radiátory nejsou ve všech místnostech, ale lze bez problému propojit) a krbová kamna v obytné kuchyni (poslední dobou využívána k vytápění pouze tato kamna a kotel používán pouze pro ohřev TUV, zásobník cca 2 000 l).
PENB se vzhledem ke stáří výstavby a době posledního zásahu do vnějšího pláště budovy nemusí dokládat, proto automaticky načtena třída „G“

Jiné
Obec Skočice, o nichž je první písemná zmínka z roku 1399 se nalézá v okrese Strakonice v Jihočeském kraji, zhruba 8 km severozápadně od Vodňan a 15 km jihovýchodně od Strakonic. Prochází jí silnice I/22, spojující uvedená města. Žije zde cca 256 obyvatel a leží v nadmořské výšce 462 m.

Objekt lze využít k rekreaci, bydlení, přestavbě na penzion nebo k podnikání či hospodaření dle vlastních představ (vzhledem k velikosti skýtá opravdu velké možnosti). Je možnost dokoupit část zahrady hned vedle, která zatím není předmětem prodeje.

Zaujal-li Vás tento objekt, přijďte se podívat.

Jestli řešíte prodej Vaší nemovitosti, bude mi ctí Vám pomoci a poradit.

Zobrazit více Skrýt popis

Cena objektu: 4 950 000 Poznámka: včetně provize a právních služeb Číslo nabídky: 277-NP00216 Obec: Skočice Ulice: skryto

Spočítejte si splátku hypotéky

Na kolik vás vyjde pořízení vlastního bydlení? Zadejte pár informací do naší hypoteční kalkulačky a hned si prohlédněte výsledek.

Kupní cena nemovitosti

4 950 000

Výše hypotéky

Doba splácení

Vypočítaná měsíční splátka

Úroková sazba 1.59 %

0 Kč

Hypotéku zařídíme za vás

Ušetřete svůj čas i nervy. Naši makléři zařídí veškeré papírování a dovedou vás až k úspěšnému podpisu smlouvy v bance.

Nechte nám kontakt, náš makléř se v pracovní dny ozve do 24 hodin

phone: lname: fullname:

Kontaktujte makléře nemovitosti

Milan Zeman
Milan Zeman
Detail makléře

Potřebujete poradit/máte zájem o prohlídku?

*
*
*
fname: email: phone: fullname:

Podrobné informace

Typ domu Patrový
Stav objektu Dobrý
Voda Voda - dálkový vodovod, Voda - studna
Odpad Kanalizace, septik
Druh objektu Smíšená
Vybaveno Částečně
Zastavěná plocha m2 320
Užitná plocha m2 289
Plocha parcely m2 995
Počet podlaží objektu 2
Elektřina Elektro - 230 V, Elektro - 380 V
Stavba Rodinný dům
Vyhláška 264/2020 Sb.